Refah Partisi Rize il başkanı ZERDECİ, açıklamasında, “Aziz Türk milleti, tarih boyunca istiklal ve hürriyetini korumak için pek çok çetin mücadeleden geçmiştir. 

Rize’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 104’üncü yıldönümünü idrak etmekteyiz. 

Aziz Türk milleti, tarih boyunca istiklal ve hürriyetini korumak için pek çok çetin mücadeleden geçmiştir. Milli mücadele yılları da bu imtihanın en zor şartlarda verildiği dönemdir. Kurtuluş Savaşı’nın başlatılması ve zaferle sonuçlandırılmasında Rize halkı üzerine düşeni layıkıyla yerine getirmiştir. 

Karadeniz’in yeşil ve maviye bezenmiş mücevheri, güzel şehrimiz Rize ‘nin düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıl dönümünü gururla yaşamaktayız. 

Bir asır önce şanlı tarihimizin bu altın  yaprağında bayrağımızı, istiklalimizi ve istikbalimizi korumak adına gözünü kırpmadan canını veren Rize halkı, dirliğine, birliğine, kutsallarına el uzatan dahili ve harici düşmana karşı onurlu duruşundan hiçbir zaman taviz vermemiştir. Onurlu, kararlı ve mücadele ruhu içerisindeki duruşu ile “Anadolu’nun birleştirici gücü” sıfatını fazlasıyla hak etmiştir.  

Bu duygu ve düşünceler ile Rize‘mizin  düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıl dönümünü kutluyor; işgale direnen, kurtuluş mücadelesi veren başta fedakâr ve cefakâr Rize halkının ardından İstiklal Harbi’nin tüm kahramanları aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar