ALGI NEDİR?

Algı, psikolojik ve bilişsel bilimlerde duyusal bilginin alınmasıdır.Algı, duyu organlarının fiziksel olarak uyarılması sonucunda oluşan, sinir sistemindeki sinyallere yön veren bir taktiktir.

Tabi algıyı tek taraflı düşünmek yanlış olur.Algı bir çok türden ibarettir. Özellikle son 3 yıldır sosyal medya algısı TÜRKİYE’yi olumsuz şekilde etkilemiştir.Bu olumsuz etkileşimin sonucu tamamen sosyal medyanın TÜRKİYE’ye ait olmamasından kaynaklanmaktadır.

Facebook, İnstagram ve Twitter uygulamaları Her ne kadar ayrı gözüksede, Aslında hepsi tek merkeze hizmet etmektedir. Bu üzden TÜRKİYE olarak sosyal medya algısında olumsuz yönde etkilenmiş olarak, Ödül’e layık bir ülkeyiz. Yirmibirinci yüzyıl çeyreğine geldiğimiz bu vakitlerde TÜRKİYE’ni halan kendine özgü bir sosyal medyasının olmaması demek, Her zaman şer odaklarından bir adım geride olmak demektir. Ülke de her ne kadar demokrasi var gibi gözüksede, Sosyal medya algısı bu durumla tamamen çelişiktir. Çünkü; kontrolünün bizde olmadığı sosyal medya platformları insanlara adeta narkoz etkisi altında bırakmaktadır. Birileri bizleri sosyal medya algısıyla uyutmaya çalışırken, Arka tarafta haince büyük planları tezgahlıyorlar. Bu yüzden kendimizi sosyal medyaya bağlayıp, hayatı sosyal medyadan ibaret saymamak gerekiyor. Bu çürümüş sanal dünyanın etkisinden kurtulamazsak, Hemen yanıbaşımızda can çekişen kardeşlerimizden bile haberimiz olmayacak.

SOSYAL MEDYA ALGISINDAN KURTULMAK !

Sosyal medya algısından kurtulmak için alınacak önlemlerden en önemliside, Sosyal medyada önümüze çıkan her paylaşıma inanmamaktan geçiyor. Sosyal medya denilen sanal ve yalan dünyada, Emin kişilerde var, Fasık kişilerde var. Bu yüzden önümüze çıkan, Her söze, videoya, Resime inanmamamız gerekiyor. İyice araştırıp doğruluğunu teyit etmemiz gerekiyor.Teyit etmeden bilinç altımıza yerleştirdiğimiz her bilgi, Virüsten daha tehlikeli bir hal alıp, daha çabuk yayılmaktadır.Buda bizi kaosa, iç kargaşaya sürüklemektedir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar