Trabzon’da dükkanını Namuslu bir şekilde battık pankartı ile satışa çıkaran esnaf İbrahim Odabaşı, “Pandemi sürecinde lebalep batırdınız bizi” dedi. İşin ilginç yanı, bu olay, Trabzon gazetelerinde yer almazken, Ülke genelinde diğer gazetelerde yer aldı.

Esnaflarımızın mağduriyetlerini dile getirmek CHP ağzı ile konuşmak oluyormuş. Bu nedenle Trabzon ilindeki yerel medya sessisliğini koruyor. Burada akıllara şu Hadis-i Şerif geliyor ” Haksızlığa karşı susan müslüman, dilsiz şeytandır.” (Hz. Muhammed Mustafa (Sallallahu ALeyhi vesellem.)

Trabzon da Restoran işletmeciliği yapan İbrahim ODABAŞI pandemi sürecinden maddi yönde nasıl mağdur olduğunu şu cümlelerle dile getirdi.

”Namuslu bir şekilde nasıl battık? Devletimizin uygulamış olduğu kurallara riayet ettik. Hiç bir şekilde dükkanımızı açmadık, birşey yapmadık. Ama yapmadığımız halde, Onlar söylenenin tam tersini yaptı. Ne yaptılar ? Kongreler yaptılar. Ne yaptılar ? Kayak merkezlerini açtılar. Yan tarafta berber dükkanı var, Sabahtan akşama kadar çalışıyor, parasını kazanıyor. Devletten 750 tl kira ve 1000 tl de harçlık alıyor. Ben kapalı olduğum halde bana yardım edilmiyor. Benim çalışan işçilerime şuan maaş hacizi geliyor. Çalışan işçilerimde mağdur, bende mağdurum. Eski ekonomi bakanı Berat Albayrağın televizyonlarda yaptığı reklamlar gibi, Her esnafımızın arkasında, Türkiye Cumhuriyeti ve onun hazinesi vardır dediği yerde, o hazineden bana bir çeyrek altın bile düşmedi” cümleleri ile mağduriyetini dile getirdi.

Olayın hemen arkasından İbrahim ODABAŞI na tepkiler gelmeye başladı. İbrahim ODABAŞI nın, CHP ağzı ile konuştuğunu iddia eden zihinler oldu.

Bu olayda hiç bir şekilde siyasi malzeme yoktur. Mağdur olan esnaf mağduriyetini dile getirdiği vakit suçluysa, bu durum ülkeden adil düzen olmadığının sonuçlarını doğurur.

Haberin video Detayı

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar