DSÖ Kelimesinin açılımı nedir ?

DSÖ kelimesinin açılımı, Dünya sağlık örgütü demektir.

DSÖ Nedir ?

Dsö, Abd güdümlü olup, birleşmiş milletlere bağlı bir örgüttür. siyonizm tarafından 1945 yılında Abd de kurulmuştur. Uyanan herkes bilir ki, Birleşmiş milletler de Abd tarafından kurulmuştur. Şimdi işin rengi burada değişiyor. Biraz kafanız karışabilir. Dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. 1945 yılında kurulan birleşmiş milletler örgütünün kurucu ülkesi olan abd, bu örgütün resmi dillerini, Arapça, Çince, Fransızca, İngilizce, İspanyolca ve Rusça olarak belirlemiştir. Bu diller arasında Türkçe dili yoktur.

Buradanda anlaşılıyor ki Dsö, ingilizce adı ile World Health Organization WHO, Birleşmiş milletler güdümünde olan Dsö, Türkiye’ye söz hakkı vermemiştir.

Makalemizin içinde de belirttiğimiz gibi, Birleşmiş milletlerin kurucu ülkesi Abd olduğu için, Dsö de abd güdümündedir.

Buradan anlamamız gereken mantık şudur, Nasıl ki Abd, dünyadaki bir çok ülkeye ambargo uyguluyor, Dsö de aynı şekilde dünyaca yaydığı sağlık bilgisi bu ölçüde geçerli oluyor.

Yani biraz daha konuyu açarsak, Abd, kendi doları ile ülkelerin ekonomisini istediği gibi oynatabiliyor. Dsö’nünde işleyişi aynı şekildedir.

Peki Dsö’nün sözünü hangi ülkeler dinlemez ?

işte tam burada devreye meşhur söz giriyor ” Bugün borç alan, yarın emir alır.” sözü ile bu konuya kısa ve öz bir şekilde açıklık getirdiğimizden eminiz.

Dikkatinizi kurtlar vadisi dizisine çekmek istiyoruz !

Eğerki bu diziyi izlediyseniz, dizinin 288.bölümünde şöyle bir örgütten bahsedilir. ( Yeni özgür dünya devleti, vatansız, bayraksız, dinsiz bir devlet) Burada dikkatleri çekmek istedikleri konu tamamen birleşmiş milletlerdir. Abd nin birleşmiş milletleri kurmasındaki amaçta tam olarak budur. Birleşmiş milletlere, ama gönüllü olarak, ama ambargo uygulayıp üye ettiği ülkeleri kendine saha edinmiştir. Bu saha ne kadar geniş olursa, o kadar daha rahat at koşturabileceğiniz açıklamasıdır.

şimdilik sizleri uyandırmak amaçlı yazdığımız bu makale, bilinçaltınıza yerleştiğinden eminiz. Bu makaleyi okuduktan sonra ki fikirlerinizi kendinizce ve çevrenizce genişletebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar