Kon tv de, Yaşar Toy’un sunduğu gündeme özel programına konuk olan, yeniden refah partisi genel başkanı Dr. Muhammed Ali Fatih Erbakan’a gündeme dair önemli başlıkları cevapladı.

Yaşar Toy’un sunduğu gündeme özel programda ele alınana gündemr dair başlıklar, önümüzdeki seçim dönemine dair anketler, Sosyal medya düzenlemesi, Afkanistan’da taliban dönemi ve uluslar arası yansımaları, Pandemi hakkındaki çalışmalar dı. Bu başlıklar içinde dikkatleri çeken önemli konu da, Erbakan’ın, seçim için kadrolu sistemik şekilde çalıştıklarını söylemesiydi. Bunun hemen ardından Erbakan, kon tv de şöyle bir olayı anlattı ” Bizler konyada esnafları gezerken, bir çok esnaftan olumlu yönde karşılamalar gördük, esnafların bir çoğu bizi coşkuyla karşıladı, hatta bir esnafımız tezgahın arkasından çıkıp yanımıza geldi, biz sonuna kadar sizinleyiz, çünkü geçmişte Rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ maddi, manevi çok destek gördük gibi söylenimde bulundular.”

Siyaset ile ilgili sorulan diğer bir soruda, anket seçimi yaptırdınız mı? Sorusuydu. Bu soruya da Erbakan’dan ilginç bir cevap geldi.

Haberin Videosu:

“Partimiz henüz bir seçime girmedi bunun için anlet yaptırmak çok erken. Ancak bazı anket toplulukları anket yaparken, özel numarayla eşimi aradılar, eşime biz filan anket firmasıyız, ismi lazım değil, parti anketimiz varancak anket için sayılan partiler arasında, yeniden refah partisi yok, eşim, kendilerine refah partisinin anket seçimi seçeneğinde neden olmadığını sorınca, ona söyledikleri, maalesef bu mümkün değil, refah partisini anket içinde ayrı bir parti olarak belirtemeyeceğimizi, yukarıdan gelen talimatın böyle olduğunu, refah partisini diğer partiler kategorisinde gösterebileceğimizi ifade ettiler.” Diye cevapladı.

Refah partisi genel başkanı Erbakan, Konya ilinin manevi olarak bizde yeri çok farklı olduğunuda bildirdi.

11 eylül cumartesi günü, istanbul maltepe meydanında yapılan Plandemi programı hakkındada şöyle açıklama yaptı. “Biz aşıya karşı değiliz, tabikide aşı olmak isteyenler, aşılarını olsunlar, ama aşı olmak istemeyenlerede zorla dayatma yapmasınlar. Bir yandan aşının zorunlu olmadığı söyleyip, öte yandan vatandaşa, aşı olmayan okula giremez, uçağa binemez, toplu taşıma araçlarına binemez, resmi kurumlara giremez, ya aşı olacaksınız, yada 2 günde bir pcr testi olacaksınız gibi bir dayatmaya karşıyız. Vatandaşa bu şekilde dayatma yapıyorlar, vatandaşta çaresiz kalıp, bundan kurtulul yok, en iyisi aşıyı olayımda bitsin bu işkence” sözleri ile aşı mağdurlarının sesi oldu.

Diğer yandan iktidarın kontrolünde olan bilim kurulunada şu şekilde çağrıda bulundu. “İçimizde çok nadide, dalında uzman, profesörlerimiz var, aşı ve pcr testi konusunu, içimizde olan nadide profesörler ile bir araya gelip, konuşmalarını, bu soruna bir an evvel çözüm bulunmasını önerdi.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar