Bugün, Yeniden refah partisi doğruları söylemek adına bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına sürpriz isimlerde katıldı. Refah partisi genel başkanı Dr. Muhammed Ali Fatih Erbakan ile birlikte Prof. Dr. Serhat Fındık ve Op. Dr. Bilgehan Bilge katıldı.

Her biri ayrı ayrı açıklama yapan bu güvenilir doktorların açıklamaları bilim kurulunun yaptığı açıklamalar ile tamamen çelişkili bir açıklamaydı. Bu arada bilim kurulu demişken, Bilim kurulu diye bildiğimiz kuruluş, BİLL’in kurulu olduğunu bir kez daha öğrenmiş olduk. Prof. Dr. Serhat Fındık bu oyunu bilimsel olarak kanıtlayıp bozdu. Aşılama hakkında bugüne kadar hiç duymadığımız açıklamalar yaptı. Prof. Dr. Serhat Fındık, aynı zamanda covid19 ile ilgili bir alanın uzmanı. Göğüs cerrahi dalında uzmanlığı olan, solunum yolu ile ilgili hastalıklarda kendini geliştirmiş bir doktor. E haliyle bu başımıza bela edilen covid19 global projede insanlara solunum yolu ile bulaşıyor. Bizde haliyle bu salgın virüsün çözümünü, solum yolu hastalıkları uzmanı olan doktorları dinleyerek bulduk. Bu konuda uzman olan Prof. Dr. Serhat Fındık, aşıların faz aşamasını anlattı.

Bazı youtuber lar saçma sapan açıklamalar yapsada, Prof. Dr. Serhat Fındık, o sokak ağzı ile konuşan youtuber lerin tezini çürütmüş oldu. Geçenlerde mantık dışı bir örnek ile aşının bu kadar kısa sürede nasıl üretildiğini açıklayan Abdurrahman Uzun, umarım Prof. Dr. Serhat Fındığın açıklamasından sonra cevabını almıştır.

Bir videosunda Abdurrahman Uzun , aşının bu kadar kısa bir sürede nasıl üretildiğini anlatırken, şöyle bir örnek verdi

” Mesela bir müteahhit düşünün parası yok, inşaatı bitirmek için ne yapacak ? sağdan, soldan, etrafından borç alıp inşaatı bitirmeye çalışacak. Buda uzayıp gidecek 6 ayda bitmesi gereken inşaat, 2 yılda bitecek. Ama parası olan bir müteahhit inşaat yapınca, 6 ayda binayı dikmiş olacak. Covid aşısı üretilirken de, sermaye bulunmuş olduğu için kısa bir sürede üretilmiş oldu.”

Şimdi bizler Prof. Dr. Serhat Fındığı, yani bu salgın hakkındaki uzman kişileri dinlediğimizde öğrenmiş olduk ki, aşının, sermaye olsa bile, 6 ay gibi bir sürede üretilemeyeceğini, 0,1,2,3,4 gibi faz aşamalarını tamamlaması gerektiğini ve bu faz aşamalarının bitmesi içinde ortalama 6 yıl gibi bir sürenin geçmesi gerektiğini öğrenmiş olduk.

Bu yüzden bilim demek, sorgulamak demektir. Her önünüze çıkan kişilerin açıklamasına inanmamak gerek, sorgulamak gerek.

Haberin videosunu

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar