MRNA aşılarının şüpheliliğinden dolayı, insan genetiğinin bir sonraki kuşakta bozabileceğinden dolayı, Erbakan tüm ezberleri bozdu.

Yeniden refah partisi genel başkanı Dr. Muhammed Ali Fatih Erbakan, bugün ki yaptığı duyuruda, vatandaşları adeta uyundarırıcasına bir açıklamada bulundu. Tabi bu açıklama kendi şahsına ait, diğer doktorların uyduruk söylentileri gibi bir açıklama olmadı. Bu açıklama, doktorluk mesleğine aşık, dalında profesör kişilerden oluşan heyetin istişare etmesi sonucu, ortaya çıkan bir açıklamadır.

15 Eylül Çarşamba günü Genel Merkezimizde kıymetli bilim adamlarımız ile birlikte düzenlediğimiz ilk basın toplantımızda ve 17 Eylül Cuma günü Kayseri’deki basıntoplantımızda söylediklerimizin tamamının arkasındayız.


Ancak malesef açıklamalarımız asıl mecrasından farklı şekilde basına ve sosyal medyaya yansıtılmaktadır.içinde bulunduğumuz süreçte tüm bilimsel veriler ve araştırmalara göre aşılamaya zaten gerek yoktur.


Toplum bağışıklığının oluşması virüsten kurtulmak için en etkili yoldur. Elbette aşı, ilaç ve tıp bilimine karşı değiliz, ancak gereksiz aşılanma taraftarı da degiliz.mRNA aşılarını son derece riskli görüyoruz ve halkımıza, hele hele çocuklarımıza uygulanmasını asla doğru bulmuyoruz.


Türk aşısı dahil olmak üzere, faz ve ruhsat aşamaları bitmemiş hiçbir aşının uygulanmasını da doğru bulmuyoruz.

ANCAK BİR KIMSE İŞİNDEN EKMEĞINDEN OLMAKLA KARŞI KARŞIYA KALIP, MECBUREN BİR AŞI OLMAK DURUMUNDAYSA, VEYA AŞI OLMADAN EĞITIMINE DEVAM EDEMEDIĞI İÇIN AŞI OLMAYA MECBUR KALIYORSA;

bu durumda mRNA aşılarını değil, “ehven-i şer” olarak inaktif, geleneksel aşıları tercih etmelidir görüşündeyiz.
Kendimiz açısından da ileride mutlaka aşı olmak durumunda kalırsak, tercihimiz yabancı menşeili mRNA aşıları değil, inaktif geleneksel ve Türkiye’de üretilen Turkovac aşısı olur dedik.Ancak Turcovac olsa bile, bu aşı da faz çalışmaları tamamlanmış, güvenliği ispatlanmış, ruhsatını almış olmalıdır.


Gerekli prosedürleri geçmemiş olsa bile Turcovac (turkovak) aşısını yaptırmak uygundur, riski yoktur denilemez ve zaten böyle birşey de söylemedik.Bizim için faz aşamalarını tamamlamamış, ruhsatsız ve lisanssız tüm aşılar aynıdır. Her zaman söylediğimiz gibi ruhsatsız bu sıvıların tamamı bilimsel olarak”aşı değil, aşı adayıdır”.
Basında ve sosyal medyada yapılan yanlış ve eksik bilgilendirmeler dolayısıyla bu düzeltmeleri yapma ihtiyacı hissettik, kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar