‘3. Yılımızda Milletimizle Omuz Omuza’ programımız Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan ve Genel Başkan Yardımcılarımızın katılımıyla muhteşem bir atmosferde gerçekleştirildi. Genel Başkanımız konuşmasında şu ifadelere yer verdi.

Not: Konuşma metninin altında program videosunu izleyebilirsiniz.

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın Konuşması

Bundan 3 yıl önce, “23 Kasım 2018 Cuma” günü 99 Kurucu Üyemizin imzalarıyla Yeniden Refah Partimizi kurduk.

Partimizi kurduğumuz gün Ankara’da, Hacı Bayram-ı Veli Hazretleri’nin dizinin dibinde çekmiş olduğumuz besmele ile, Eyyub-el Ensari Hazretlerinin huzurunda yapılan dualarla yola revan olduk.

Yeniden Refah Partimizi kurarken binlerce yol arkadaşımızla birlikte yaşadığımız heyecan, merhum Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın 1969’da başlattığı kutlu yürüyüşün ilk adımlarının heyecanı ile aynı heyecandı.

Partimizi kurarken, yola çıkarken karşılaşacağımız zorlukları biliyorduk.

Birinci kırk yılı bizzat yaşadığımız için, ikinci kırk yılda da nasıl engellerle karşılaşacağımızı, hangi sıkıntılarla karşı karşıya kalacağımızı, bu yolun uzun ve meşakkatli bir yol olduğunu, bu yolda yürümenin zor ve zahmetli olduğunu biliyorduk.

Bütün zorluklara karşın sabrın, mücadelenin, kararlılığın, azmin, cihat şuuruyla çalışmanın, Milletimizi,  tüm İslam Alemi’ni ve  tüm mazlumları maddi ve manevi sıkıntılarından kurtarma heyecanının, imanın ve inancın karşısında hiçbir beşeri gücün duramayacağını da biliyorduk ve bu şuurla yola çıktık…

Millî Görüş Lideri Erbakan Hocamızın;

‘Ey milli görüşçüler… Tarihe bakın… İnancınıza sarılın, Millî görüşe sarılın… Zulüm ebedi olamaz… Kötülük mutlaka hüsrana uğrayacaktır. Batıl mutlaka mağlup olacaktır. Allah nurunu tamamlayacaktır.’ sözlerine kulak vererek yola çıktık.

Yine Erbakan Hocamızın;

“Biz tarih boyunca büyük zaferlerimizi maddi imkanlarımızla değil, biz bütün büyük zaferlerimizi iman, iman, imanla kazandık!” sözlerine kulak vererek yola çıktık.

“Eğer biz inanır ve çalışırsak Allah bize yardım eder, Allah bize yardım ederse kimse bize galip gelemez!” inancıyla yola çıktık.

Milletimiz için “Paylaşımda Adalet” ve “Yönetimde Adalet”i tesis edeceğimize dair “Millî Görüş sözü” vererek yola revan olduk.

Bu kutlu davanın yarı yolda kalmayacağını, Millî Görüş çınarının yeni sürgünler vereceğini bir kez daha gösterdik.

“Birinci Kırk Yılda” Milletimize efsane hizmetler yapan Millî Görüş Hareketi’nin, “2. Kırk Yıl”da da bu hizmetleri sürdüreceğinin bir kez daha müjdesini verdik.

Bir kurtuluş ümidi bekleyen İslam Alemi’ne ve tüm mazlumlara;

“Üzülmeyin, ye’se düşmeyin, yola çıktık geliyoruz” dedik.

“Milletimiz için Biz Varız”, “Tüm Ezilenler için Biz Varız” dedik.

Daha ilk günden itibaren en gür sedayla haykırdığımız gibi;

Biz bu yola çıkarken dış güçlere, holding patronlarına, medya patronlarına güvenerek yola çıkmadık, biz önce Allah’a sonra da bu aziz Millete güvenerek yola çıktık!

Yeniden Refah Partimiz’in daha ilk adımlarında takip edeceğimiz siyaset anlayışını da tanımladık, dedik ki;

·      Yeniden Refah Partimiz Millî Görüş zihniyetini temsil edecek, Millî Görüş’ün orijinal açılarından bir derece dahi sapma göstermeyecek.

·      “Hakkı üstün tutan”, “maneviyatçı”, “nefis terbiyesini esas alan” siyaset yapacağız.

·       

·      Siyaseti ibadet olarak gören anlayışla hareket edeceğiz.

·      “Dünyacı” değil, “Ahiret öncelikli” siyaset yapacağız.

·      Reel politik değil, dava siyaseti yapacağız.

·      Partimiz Siyasete zarafet ve nezaket getirecek.

·      Kim yapmış olursa olsun doğruya doğru, yanlışa yanlış diyebilme erdemini gösteren siyaset yapacağız.

·      Sadece eleştiren değil, çözüm üreten siyaset.

·      Gizli ajandası olmayan, samimi siyaset.

·      “Önce Dış Güçler”, “Önce İmtiyazlılar” anlayışı ile değil, “Önce Millet” anlayışı ile yapılan siyaset

·      Söylemlerle eylemlerin uyumlu olduğu siyaset

·      Gençlere daha çok yer verilen siyaset

Geldiğimiz noktada Yeniden Refah Partimiz’in Türkiye genelinde yüz binlerce teşkilat mensubuyla var olan, çalışan, ülkemizin ve milletimizin geleceği için projeler, çözümler üreten büyük bir teşkilat haline geldiğini görmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Bugün itibariyle 81 ilimizde, 900’den fazla ilçemizde teşkilatlarımızı kurduk. Pek çok ilimizde köy ve mahalle teşkilatlarımızı tamamladık. Hakkari’mizden Çanakkale’mize, Sinop’umuzdan Antalya’mıza ülkemizin her köşesini ahlak ve maneviyatın “Hilali”, bereketin ve kalkınmanın “Başağı” ile kuşanmış tabelalarımız ve bayraklarımız sarmış durumdadır.

İl ve ilçe kongrelerimizin tamamlanması sonrasında, “1. Olağan Büyük Kongremizi” çoğunluğu gençlerden oluşan 40.000’den fazla kişinin katılımı ile, siyasi tarihimizin en büyük kongresi olarak gerçekleştirdik.

Şu anda 200 bine yakın resmi üyemiz ve 50 bine yakın sandık baş müşahidimiz ile Yeniden Refah Partimiz, Türkiye siyasetinin her geçen gün hızla büyüyen gücü ve parlayan yıldızı haline gelmiş durumdadır.

Medya ambargosu, anket manipülasyonları, yok sayma, “kim olursa olsun yeter ki Yeniden Refah olmasın” yaklaşımına rağmen, maddi kaynaklarımız sadece üyelerimizin ve gönüllülerimizin fedakarlıklarına dayalı olmasına rağmen, bu mesafeyi almış olmamız büyük bir başarıdır.

Bu kadar kısa süre içerisinde, bu kadar muazzam bir teşkilat yapısının oluşturulması, bu düzeyde üye sayısına ulaşılması, Yeniden Refah Partisi bayrağının ülkemizin tamamında dalgalanıyor olması, sözümüzün, sesimizin bütün Milletimize ulaşması, Yeniden Refah Partisi kadrolarının inancının, azminin ve Millî Görüş davasının bereketinin en büyük ispatıdır.

Bu azim ve inançla “Yaşanabilir Bir Türkiye”, “Yeniden Büyük Türkiye”, “Hak ve Adaletin hâkim olacağı Yeni Bir Dünya” hedeflerine ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz…

Yeniden Refah Partisi olarak sadece eleştiren değil, Millî Görüş zihniyetiyle çözümü açıkça ortaya koyan bir siyaset anlayışıyla hareket ettik.

Bugüne kadar partimiz tarafından ortaya konulan; 

“Milli Kaynak Paketleri” kitabımız, “81 İlimize Yüzlerce Refah Projesi” kitabımız, “Biz Türkiye’yi Biliyoruz” ve “Rantsal Değil, Kentsel Dönüşüm” kitaplarımız başta olmak üzere, hazırladığımız tüm projeleri titiz çalışmalarla hazırladık ve tüm Milletimizle paylaştık.

Bunlara ilaveten, partimizin “gölge kabinesi” olarak adlandırabileceğimiz “Milli Siyaset Kurullarımız” iktidarımızın ilk 100 gününde tüm bakanlıklarda hangi icraatları gerçekleştireceğimizi ortaya koyacak kitaplarımızı hazırlamaktalar.

Ekonomik krizden, İstanbul Sözleşmesi’nin yol açtığı sosyal sorunlara, işsizlikten, eğitimde yaşanan sıkıntılara, Kıbrıs’tan, Akdeniz’de karşı karşıya olduğumuz tehlikelere kadar birçok konuda, doğruya gönül rahatlığıyla doğru, yanlışa da kararlılıkla yanlış diyerek düşüncelerimizi aziz Milletimizle paylaştık. 

Yeniden Refah Partimiz bütün bu konularda “Hayra Motor, Şerre Fren” olma fonksiyonunu en etkili şekilde icra etti…

–       Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden imzasını çekmesi

–       Ayasofya’nın yeniden cami olarak ibadete açılması

–       Çok sayıda valiliğimizin ve üniversitelerin zorunlu PCR Testi dayatmasından vazgeçmesi

–       EYT Mağdurları konusunun yeniden hükümetin gündemine girmesi

–       Geçtiğimiz aylarda çiftçimizin elinde kalan ve çürüme tehlikesiyle karşı karşıya olan tarım ürünlerinin devlet tarafından satın alınması

MİLLÎ GÖRÜŞ, 1969’DAN 2011’E KADAR GEÇEN 42 SENEDE, MERHUM ERBAKAN HOCAMIZ’IN ŞAHSINDA VE UYGULAMALARINDA VÜCUT BULAN ŞU ÇOK ÖNEMLİ KAVRAMLARLA ÖZDEŞLEŞTİ;

BEREKET, FERASET, CESARET, DİRAYET, NEZAKET, ADALET, MERHAMET

BEREKET     (54. Hükümet dönemi)

FERASET      (92 Yılında 2010’larda olacakları anlatıyor, FETÖ)

CESARET     (Kıbrıs Harekâtı, İncirlik’in kapatılması, Çekiç Güç’ün kovulması, Dış Güçlerin İran-Irak ambargolarının delinmesi)

DİRAYET       (4 partimiz kapatıldığı halde 5.si ile yola devam)

NEZAKET      (Eleştirirken dahi rencide etmeyen, uygun üslup, şahısları hedef almayan siyaset)

ADALET        (Adaletin şubesi “işi ehline vermek”)

MERHAMET  (Açlık grevi yapan Solcu mahkumların taleplerinin kabul edilmesi) 

Birinci kırk yılımızı tanımlayan bu kavramlar, Yeniden Refah Partimizin siyasetinde de vücut bulacak,  

İkinci kırk yılda aynen birinci kırk yıl gibi, BEREKET, FERASET, CESARET, DİRAYET, NEZAKET, ADALET, MERHAMET’le dolu olacak!

AYNEN BİRİNCİ KIRK YILDA OLDUĞU GİBİ, İKİNCİ KIRK YILDA DA “TIRNAKLARIMIZLA SÖKECEĞİZ” VE BU KUTLU KERVANI MENZİLE ULAŞTIRACAĞIZ!

BİRİNCİ KIRK YILDA GÖSTERİLEN HEDEFLERE, İKİNCİ KIRK YILDA YENİDEN REFAH PARTİMİZLE ULAŞACAĞIZ!

Yeniden Refah Partimiz’in 3. Kuruluş Yıldönümü’nde, bugüne kadar büyük fedakarlıklarla çalışan tüm teşkilat mensuplarımıza, tüm üyelerimize, partimize gösterdikleri büyük teveccüh dolayısıyla Aziz Milletimiz’e, SONSUZ TEŞEKKÜRLER EDİYORUZ.

Yeniden Refah Partimiz’in öncülüğünde,

– ‘Yeniden Büyük Türkiye’ hedefine ulaşılmış olan,

– Adalet, refah, huzur ve barışın hâkim olduğu, yedi milyar insanın kul haklarının teminat altına alındığı ‘Yeni Bir Dünya’nın kurulmuş olduğu, nice kuruluş yıldönümlerinde buluşabilmek duasıyla sözlerimizi noktalarken; Millî Görüş Hareketi banisi Merhum Erbakan Hocamız’a, O’nunla birlikte bu yolda yürüyen ve ahirete intikal eden tüm geçmişlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyoruz.

Onları bir kez daha hayırla ve özlemle anıyoruz.

“İlklere”, “öncülere”, “Birinci kırk yılın kahramanlarına” bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz.

“En zor zamanda Millî Görüş sancağını tutup kaldıran ikinci kırk yılın kahramanları” olarak tarihe geçecek Yeniden Refah teşkilatlarımıza da bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Yeniden Refah Partimizin 3. Kuruluş yıldönümü hayırlı olsun,

Millî Görüş’ün en büyük zaferlerine, Milletimizin ve tüm insanlığın kurtuluşuna vesile olsun, gecemiz hayırlı olsun, gazamız mübarek olsun, Allah’a emanet olunuz.

 Dr. Fatih Erbakan

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar