Fatih Erbakan: Milyonlarca EYT’linin sorunu çok kolay çözülür

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, “Milyonlarca EYT’li için kaynak şu anda da bulunabilir yeter ki anlayış ‘önce millet anlayışı’ olsun. İnşallah biz en kısa zamanda bu sorunu iktidara gelir gelmez çözeceğimize dair noter tasdikli çözüm taahhüdümüzü basının önünde imzalayacağız.” dedi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak ve 15 ilin EYT Dernekleri Başkanları ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’ı partisinin genel merkezinde ziyaret etti. 

EYT Federasyonu Başkanı Özüpak: Basında konuşulan çözümleri inandırıcı bulmuyoruz

Kendilerini kabul ettiği ve EYT sorununa duyarlılığından dolayı Erbakan’a teşekkür eden EYT Federasyon Başkanı Özüpak, EYT’nin çözümü ile ilgili basına yansıyan formülleri yeterli bulmadıklarını belirterek şunları söyledi:     Seçimin yaklaşması nedeniyle EYT sorununun çözülmesine ilişkin özellikle hükümet tarafında bir hareketlenme görüyoruz. Umuyoruz ki seçim vaadi olmasından ziyade toplumsal bir sorunun çözümü olarak görülür. Ortaya atılan çözüm formüllerini yeterli bulmadığımızı da belirtmek isterim. Söz konusu olan şeyler ucu açık formüller… Basına yansıyan formüller her seçim öncesi yapılan yönelik bir nabız yoklaması olarak görüyoruz.  En yetkili makamdan duymadığımız sürece bizim için bağlayıcılığı yok. Bizim için tek formül var; Yasa belli, yaşattığı mağduriyetler belli. Çözüm bu yasanın değiştirilmesidir. Biz emeğimizin karşılığı olanı almak ve adil paylaşım istiyoruz. Anayasal haklarımızın mücadelesini yapıyoruz ve haklarımızı almadan mücadelemizi bırakmayacağız.”

EYT’liler için çözüm çok kolay bulunabilir yeter ki anlayış önce millet olsun 

Ülkemizin çok zengin kaynaklara sahip olduğu halde iktidarın önce imtiyazlılar anlayışı sebebiyle EYT sorunun çözülemediğini belirten Erbakan, “Sadece bu sene imtiyazlı holdinglere ödenecek garanti ödemesi dolar kuru farkıyla birlikte 62 milyar lira, önümüzdeki yıl  70 milyara yakın. Millete geldi mi ceplerinde akrep var. Temenni ediyoruz ki seçim için bile olsa milyonlarca EYT’linin sorunu çözülsün, bu mağduriyetler en kısa zamanda giderilsin. Eğer çözülmezse defaatle söylediğimiz gibi iktidara gelir gelmez EYT’lilerimizin sorununu çözeceğimizin sözünü verdik. Bununla ilgili kaynak paketlerimiz hazır. Bir senede 150 milyar dolar kaynak bulacağız ve EYT’liler ile birlikte milletimizin sorunlarını çözeceğiz. Aslında şu anda da baktığımızda bir bu kadar kaynak var ancak israf ediliyor ve imtiyazlılara aktarılıyor. EYT’liler için kaynak şu anda da bulunabilir yeter ki anlayış önce millet anlayışı olsun. . İnşallah biz en kısa zamanda da bu sorunu iktidara gelir gelmez çözeceğimize dair noter tasdikli çözüm taahhüdümüzü basının önünde imzalayacağız.” şeklinde konuştu.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar