İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) sosyal hizmet uzmanı olarak çalıştığı tespit edilen Şafak D. terör örgütü PKK üyeliğinden gözaltına alındı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise söz konusu kişinin uluslararası işbirlikleri kapsamında proje bazlı ve sınırlı-süreli olarak görev yapan eleman olduğu belirtildi. İBB Sözcüsü Murat Ongun da “19 Nisan’dan 27 Nisan’a kadar emniyet güçleri neyi bekledi? Amaç, “terörist” yakalamak değil de İBB’ye ve Başkanı’na kumpas kurmak mı?” dedi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçen hafta yaptığı açıklamada “Teftiş bitecek ve yalanların, akla karanın ne olduğu ortaya çıkacak” ifadelerini kullanmıştı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, PKK faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde sosyal hizmet uzmanı olarak çalışan Şafak D.’nin (30), 2016 yılında Şırnak’ta terör örgütü üyelerinden elde edilen dokümanlarda kırsal alanda elinde uzun namlulu silahla çekilmiş fotoğraflarının çıkması üzerine harekete geçti.

ZANLI GÖZALTINA ALINDIAA’da yer alan habere göre polis ekipleri, İBB Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nün Üsküdar’daki Anadolu Yakası Sosyal Yardım Birimi’nde çalışmakta olan zanlıyı gözaltına aldı. Silahlı terör örgütüne üye olmaktan işlem gören şüphelinin, emniyetteki sorgusu sürüyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar