İşlemci dünyasının en büyük firmalarından birisi olan Qualcomm, sektöre damga vuran koronavirüs salgınına rağmen geçtiğimiz yılı büyük bir gelir ile kapatmıştı. Birçok kişi tarafından akıllı telefon alanında en iyisi olarak görülen Snapdragon 8 Gen 1 ile adından söz ettiren şirket, serinin yeni Snapdragon 8 Plus Gen 1 modelini tanıttı.

Snapdragon 8 Plus Gen 1 nedir?

Yonga Seti (Chipset); Cihazın anakartı üzerinde gömülü olan bir çeşit işlemcidir. Anakart üzerindeki bütünleşik yongaları yönetir ve aralarındaki veri akışını düzenler. Sistemin hızını belirleyen önemli parçalardan biridir.

Snapdragon 8 Plus Gen 1, bir saat boyunca yüzde 15 güç tasarrufu sağlıyorAkıllı telefon dünyasının amiral gemisi modellerinde görmeye açılık olduğumuz Qualcomm işlemcileri, yeni bir model ile karşımıza çıkıyor. Güç performans çizgisinin yukarı çekildiği işlemcinin yüzde 10 daha hızlı CPU performansı ve GPU saatleri sunacağı iddia ediliyor. Snapdragon 8 Plus Gen 1, tanıtımda kullanılan ifadelere göre yaklaşık 1 saat boyunca yüzde 15 daha az güç kullanacak.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar