Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada 5 kahraman askerimiz şehit düştü.

Pençe-Kilit Harekatı’nda 5 şehit, 2 asker yaralı Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada 5 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve komuta kademesinin sınır hattına gittiği öğrenildi. Öte yandan bölgede komandoların, bir grup teröristi mağarada kıskaca aldığı duyuruldu.

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Harekatı’na ilişkin açıklama yaptı.Açıklamada, “Pençe-Kilit operasyon bölgesinde, 24 Mayıs 2022 tarihinde, teröristlerle çıkan çatışmada, üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, dört kahraman silah arkadaşımız da yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır” denildi.ŞEHİT SAYISI 5’E YÜKSELDİMSB kaynaklarından edinilen bilgilere göre de, Pençe-Kilit Operasyon bölgesinde 5 askerin şehit olduğu 2 askerin de yaralandığı kaydedildi.BAKAN AKAR VE KOMUTA KADEMESİ SINIR HATTINDA Pençe Kilit operasyonunda teröristlerin hain saldırısında üç askerin şehit olmasının ardından bölgedeki karadan ve havadan operasyonların devam ettiği, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar´ın, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Orgeneral Musa Avsever ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile sınır hattına gittiği öğrenildi.

Fotoğrafta soldan sağa Piyade Sözleşmeli Er Celal Tekedereli, Piyade Uzman Çavuş Onur Doğan, Piyade Teğmen Abdulkadir Güler, Piyade Uzman Çavuş Bican Kapılay ve Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Cankaya yer alıyor.

Allah azze ve celle şehadetlerini kabul eylesin, makamlarını aliy, mekanlarını cennet eylesin.

1 Comments

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar