İstanbul bebek sahilinde ve istanbul’un ayrı semtlerinde aynı anda ahlak dışı hayvandan aşağı görüntüler sergileyen, cinsel münasebette bulunan, çırıpçıplak bir şekilde banka uzanan kişilerin ipi kimin elinde ?

Bu bir seçim malzemesi mi ?

Olaya seçim malzemesi yönünden baktığımızda, olayın arkasında şuanki sistemden beslenenlerin, sistemin bitmemesi, sonunun gelmemesi için kurgulanan bir proje olduğunu varsayım yapabiliriz. İstanbul bizden çıktı ne hale geldi gibisinden.

Ancak öte yandan twitter platformunu incelediğimizde, bu olayın arkasında sol kesimin olacağı ihtimalide yüksek. Özellikle ırkçılık zihniyeti ile yaşayan kişilerin suriyelilerden nefret etmesi, ülkede yaşanan her olumsuz olayı suriyelilere mâl etmesi durumuda var. Özellikle sol zihniyette olan kişilerin bu olayın faillerinin suriyeli olduğunu iddia etmesi, ne kadarda ırkçı bir zihniyet olduklarının net bir göstergesidir.

İstanbul’da son günlerde ardı ardına yaşanan bu ahlak dışı olaylar, her iki cenahın ikisinden birinin projesi olma ihtimali yüksek. Eğerki bu olay seçim malzemesiyse, her iki kesimde şuan eşit durumdadır. Bir yanda ülkemde mülteci istemiyorum, suriyeliler ülkemden defolup gitsin diyen, hangi inancın mensubu olduğu belli olmayan bir kitle. Öte yandan sistemden beslenen, güç zehirlenmesi yaşayan ve bu gücün bitmemesi için özünü kaybeden bir kitle.

Bu olayın suriyelilere yorulması çok anlamsız. Çünkü, suriyeliler ile sıkıntısı olanlar, 20 yıldır ülkeyi yönetmeye aday olup bir türlü göreve gelemeyenlerdir. Onların derdi suriyeliler değil, onların derdi ülke yönetimini ele geçirmektir. Ülke yönetimini ele geçirmek içinde Bugün suriyelilerin destek verdiği kişiyi al aşağı etmektir.

Hal böyleyken onların başa gelmesi ülkeyi şuanki berbat halden dahada berbat hale sokmaları kaçınılmazdır.

İstanbul’da ahlak dışı olaylara karışan kişiler suriyelimiydi? Orası meçhul ancak, bu ülkede suriyelilerden daha kötü devşirme toplumların yaşadığı, gerçek yüzlerini dışa vurmadan yaşayıp, hani karda yürür izini belli etmez timsali daha tehlikeli bireyler var. Öyleki bunlar hem size benzer, hemde karşı cenaha benzer.

kişi ırkı ile kıyas edilemez. Kişi, yaşam kalitesiyle, maneviyatıyla, verdiği söz ile kıyas edilir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar