Alimin ölümü, alemin ölümü gibidir.

Anadolu’da binlerce talebe yetiştiren, devletine ve milletine sayısız hizmetleri bulunan #MahmudEfendiHazretleri’ne Cenab-ı Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı dileriz. Mekanı cennet makamı âli olsun.

Mahmut Efendi Hazretleri ünvanı ile bilinen, Mahmut Ustaosmanoğlu’nun manevi olarak ülkemize çokca faydası olmuştur. Ömrünü ilme adayan, binlerce kur’an-ı kerim nesli yetiştiren Mahmut Ustaosmanoğlu ülkemiz için koca bir çınardı. Allah azze ve celle, peygamber efendimiz Hz.Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi vesellem’e komşu Eylesin.

Mahmut Ustaosmanoğlu kimdir?

Mahmut Ustaosmanoğlu, 1929 senesinde Trabzon’da dünyaya geldi. Gençliğinde etraftaki köylerin hocalarından ders aldı. 16 yaşında icazet aldı. İcazetinden sonra köyünde ders vermeye başladı. Henüz askerlik çağına gelmeyecek kadar genç yaşında, yetiştirmiş olduğu talebelerine icazet verdi. 16 yaşındayken evlendi.1952 senesinde şeyhi Ali Haydar Efendi ile tanıştı. Askerlik dönüşünde Ali Haydar efendi tarafından İsmailağa Camii’nde imamlık yapması üzerine davet aldı. 1954 senesinde İsmailağa Camii’nde imamlık görevine başlayan Ustaosmanoğlu, bu görevini 1996 senesinde emekli olana kadar sürdürdü.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar