SpaceX’in uydu internet projesi Starlink, kullanım alanlarını genişletmek için çalışmalarına devam ediyor. Elon Musk’ın CEO’su olduğu şirket, hareket halindeki araçlara mobil Starlink hizmeti verme girişiminde bulundu. Çalışma meyvesini verecek gibi görünüyor.

FCC, SpaceX’e mobil Starlink internet hizmeti sağlamak için yetki verdi SpaceX, mobil Starlink hizmeti
sağlamak için artık son köşede. Hareket halindeki tekne, uçak ve tırlara internet hizmeti verecek sistem için kritik bir eşik geçildi. SpaceX, hareket halindeki araçlara Starlink uydu interneti sağlamak için Federal İletişim Komisyonu (FCC) onayını aldı.

Hizmetin bir parçası olarak SpaceX, tüketicilere, işletmelere ve daha fazlasına mobil Starlink hizmeti sunacak. FCC uluslararası büro şefi Tom Sullivan, Starlink’i onayladıklarını açıkladı. Öte yandan SpaceX şirketinden konuyla ilgili ayrıntılı bir açıklama henüz gelmedi.

Starlink, SpaceX’in dünyanın her yerinde yüksek hızlı internet sağlamak için oluşturduğu projesidir. Elon Musk’ın odaklandığı proje sınırlarını genişletiyor olsa da bu günlerde bazı sorunlarla da boğuşuyor.

Son zamanlarda ABD’deki düzenleyici kurum, Dish Network adlı bir şirkete 12 GHz spektrumunu kullanması için izin verdi. Dish’in 5G operasyonları için 12 GHz spektrumunu kullanmasının Starlink’in uydularına zarar verebileceği belirtildi.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar