Haluk Bayraktar, kampanyayı organize eden Laisves TVye yaptığı konuşmada, "Yüz binlerce Litvanyalının gönüllü olduğu bu kampanyadan çok etkilendik. Şirket olarak bir şeyler yapmak istedik. Bayraktar TB2yi ücretsiz vermek, Litvanyalıların dayanışmasına katkıda bulunmak istedik.” dedi.

Bayraktarın kendini pek çok platformda kanıtlamış yüksek teknolojiye sahip olduğunu ifade eden Bayraktar, gurur duyduğunu, Ukraynaya barış getirmesi ve ülkenin egemenliğini koruması için fayda sağlaması temennisinde bulundu.

Ukrayna`nın Vilnius Büyükelçisi Besta da “Bu büyük kuşu gördüğümde şükran ve hayranlık hissediyorum.” diyerek bunun hükümetler ya da büyük şirketler tarafından değil, sıradan halk sayesinde elde edilmiş olmasını “mucize” olarak niteledi.

Litvanyanın Siauliai üssünde Ukraynaya gitmeyi bekleyen, Türkiyenin ilk milli ve özgün SİHAsı (Silahlı İnsansız Hava Aracı) Bayraktar TB2`nin üzerinde “Bayraktar’ın armağanıdır” yazıyor.

Litvanya halkı, Ukrayna için Bayraktar TB2 satın almak hedefiyle kampanya düzenlemiş, 3 gün içinde 6 milyon avro toplanmıştı. Baykar Teknoloji de bunun üzerine Bayraktar TB2’yi Litvanya’ya ücretsiz sağlayacaklarını duyurmuştu.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar