Rize’nin amatör bir haber sitesinde ve haber sitesinin facebook sayfasında yayınlanan haber asılsız çıktı.

Dünyadan bi haber yaşayan, senaryolar ile kendine eğlence katan bir zihniyetin gazetecilik ünvanı taşıması ve bu ünvan ile haber yapması, insanlığı yanılgıya düşürmekten başka bir işe yaramayacağına bir kez daha Rize ilinde tanık olduk.

Rize’nin en büyük yerel kurumsal firması olan Kale Gıda, Rize’nin sahil cami arkasında 5.şubesini açtı. 5.şubesini açan yerli kurumsal firma, amatör haber sitelerinde fitne haber oldu.

Osman Köseoğlu’nun yönettiği aktüel53 te yayınlanan habere göre, Sahil cami’nin arka tarafında açılan Yeni market, cami’nin yeşil alanını katletmiş, caminin görüntüsünü bozmuş aynı zamanda vatandaşları sıkıntıya sokmuş. Camiye gidenlere engel olmuş.

Amatör haber sitesi olan Aktüel53’ün yayınladığı habere göre alttaki resim cami avlusunun eski hali.

Diğer bir fotoğraf olarak, sahil camisinin arka tarafından açılan yeni kale marketin fotoğrafı var. Aşağıdaki fotoğrafta, algıya göre cami avlusunun veya bahçesinin yeni hali.

Amatör haber sitesi Aktüel53’ün yayınladığı bu haber tamamen art niyetli bir algı olduğu tespit edilmiştir. Osman Köseoğlu’nun yönettiği Aktüel53’ün yalan ve yanlış haber paylaşıp, vatandaşları gezi parkı olayındaki ayaklanma misali algı yapması, Hem gazetecilik ünvanına aykırı, hemde islam dinine aykırı bir iştir.

Haberin son kısmında da, Rize’nin en büyük kurumsal firması olan Kale Gıda sahiplerine de çamur atan Aktüel53, market sahiplerinin dindar değil, dinci olduğu iftirasınıda yazmaktan geri durmayıp, asılsız bir eleştiri yaptı.

Yaklaşık 230 kişiye istihdam sağlayan Rize’nin en büyük marketi Kale Gıda’nın 5.şubesini açması, öyle görünüyor ki bazı zihniyetlerin hazımsızlığını, cahilliğini ortaya çıkartıyor ve bu sayede kalitesini, özgüvenini reklam etmiş oluyor.

Çamur at izi kalsın taktiğini uygulayan tüm gazetecileride en şiddetli şekilde muvaffakiyet medya ajansı olarak kınıyoruz.

Kale Gıda’nın yeni açmış olduğu şubenin, sahil camisi ile alakası olmadığı tespit edilmiştir. Yeni açılan market, konum olarak sahil camisinin arka kısmında kaldığı tespit edilmiştir. Ayrıca boş yere, gereksiz yaygara yapan Aktüel53 zihniyetine şunuda söylemekte fayda var. Kale Gıda’nın yeni açmış olduğu mağazanın araziside özel mülktür, Kamu alanı değildir. Yıllar öncesinde orası bir akaryakıt istasyonu olarak hizmet verirken, akaryakıt istasyonunun şehir içinde uygun olmaması nedeniyle otopark’a çevrilmişti. Şimdilerde de, Rize’de market sektöründe en büyük kurumsal firma olan Kale Gıda’nın 40 kişiye istihdam sağladığı 5.şubesi olarak 40 kişilik bir istihdam alanı olmuştur.

İş olsun, torba dolsun misali haber yapan bu amatör zihniyetlere sormak lazım, karalamaya çalıştığınız Kurumsal firmadan alıp veremediğiniz nedir ? diye, Sizin gibi boş gereksiz zihniyetler ancak fitne haber yayınlar. Onlar ise Rize’de ortalama 240 kişiye istihdam sağlıyor. Bu 240 kişininde yaklaşık olarak %80’i evli aile bireyleridir. Dememiz o ki, bu 240 kişiyide ortalama 4 rakamıyla çarparsak, neredeyse 1000 kişi Kale Gıda’dan Geçimini sağlamaktadır.

Üstelik Aktüel53’ün Din adına çamur atmaya çalıştığı bu firmanın sahiplerinin yıllardır uyguladığı bir gelenek var. Bu geleneğinde diğer tüm firmalara örnek olmasını temenni ediyoruz. Şayet Kale Gıda firmasında çalışan erkek bir bireyseniz, cuma vakti şirkette bulunmanız şirket politikalarına göre yasaktır. Cuma vakti, cuma namazının farz olduğu tüm personelin cuma vaktinde market içinde bulunması yasaktır. Bu gelenekte Kale Gıda sahiplerinin dinci değil, Dindar olduğunun en büyük delilidir.

Sahil cami’nin yeşil alanı yok edildi, yok efendim cami cemaatine engel oldu, yok efendim rant dönüyor, yok efendim ak parti kendi adamına peşkeş çekti gibi manipülasyonlar yapan bu amatör zihniyetler, çağımızın en büyük hastalığını yaşamaktadır. Buna şizofreni hastalığıda denilebilir.

Bu nedenle gerek haber sitelerinde olsun, gerek sosyal medyada olsun, önümüze çıkan her habere araştırmadan inanmamalıyız. İnanırsak fitnenin, yalan haberin yaygınlaşmasına vesile olabiliriz.

Saygılarımızla

Muvaffakiyet Ailesi

3 Comments

  1. Onlarca rantlar peşkeş çekme olayları varken burda bir marketin hizmet ve ekmek kapısı açmasınamı karalama haberleri çıkarıyorlar o çakma haber sitesini kınıyorum daha iyi araştırıp haber yapmasnı tavsiye ediyorum saygılar.

  2. Bu haberi yazan arkadaşa tavsiyem , Allah tealanin şu ayetini ” ALLAH’U TEALAYA VE AHIRET GÜNÜNE “inanıp iman edip inananlar ya doğruyu söylesin yada sussun.

    • Doğru, Allah azze ve celle katında birtanedir, değişmez. Bu haberden önce aktüel 53 te Rize de rant her kutsalımız yok ediliyor başlıklı iftira haberini okumanızda fayda var. Bu haberden önce, aktüel53 de olan haber için sizlere 20 nin üstünde ayeti kerime çıkartabiliriz. ‘İftira için’

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar