Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle Pakistan için hazırlanan insani yardım malzemelerini, sel felaketinin yaşandığı Pakistan’a ulaştıracak “İyilik Treni” Kocaeli’den hareket etti.

Kocaeli Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, hazırlanan 697 bin kilogram insani yardım malzemesinin 28 vagondan oluşan İyilik Treni’ne yükleme işlemi, Köseköy Lojistik Müdürlüğünde tamamlandı.

Konuşmada görüşlerine yer verilen Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, dost ve kardeş ülke Pakistan’da meydana gelen sel felaketinden dolayı Türkiye’nin başlattığı “İyilik Treni” seferlerine Kocaeli’de devam edildiğini bildirdi.

Marmara Bölgesi’nde bulunan illerin ortak noktasının Kocaeli olduğunu ifade eden vali yardımcısı, “Toplamda 55 bin koli hedeflenmişken bugün itibarıyla koli adetimizi 62 bine yükselttik. İnşallah bir sonraki hafta için hazırlanan programla da bu hedefimiz 72 bin Koli olarak revize edilmiş olacaktır. Marmara Bölgesi’ne verilen koli sayısını biz bölge olarak aşmış durumdayız. Bu kolileri ilimize ulaştıran komşu illerimize, ilimizdeki sanayicilerimize, AFAD çalışanlarımıza, TCDD’ye, emeği ve katkısı olan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.” açıklamasında bulundu.

Uğurlama Törenine, Ulusoy, AFAD İl Müdürü Mehmet Emin Koçan, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, diğer protokol üyeleri ve ilgililerde katıldı.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar