Ülke zaten yangın yeri, Ülkece Milli bir yas durumundayken, Irkçılık zihniyeti ile sosyal medyada kaos ortamı oluşturmaya çalışan zihniyetlere Mersin emniyet müdürlüğünden duyuru yapıldı.

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü’nün yayınladığı açıklama şöyle: “Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve ülkemizi yasa boğan deprem sonrası bölgeden çıkışlar sürüyor. Mersin’e gelen depremzedeler aciliyetine göre değerlendirilerek, yapılan planlama sonrası kalacakları geçici barınma merkezlerine gönderiliyorlar.

Afet bölgesinden Mersin’e getirilen, çoğunluğunu Suriyeli yaşlı, kadın ve çocukların oluşturduğu afetzedeler Mersin KYK yurdunda yemek ihtiyaçları karşılanarak, yapılan planlama doğrultusunda otobüslerle farklı illere gönderilmeye başlandı.

Yetkililer; yurda yerleştirmenin söz konusu olmadığını, geçici olarak planlama ve otobüs ayarlanması için bekletildiklerini, planlanan yerlere gönderilmeye başlandığını, şuana kadar 200 den fazla kişinin gönderildiği, diğerlerinin de gönderileceğini, kamuoyunda yağma var vb paylaşımların asılsız olduğu, çekilen videoların birçoğunun bekleme ve nakil işlemleri sırasında çekilerek art niyetli paylaşıldığını, provokasyonlara prim verilmemesini istedi” denildi.

Sosyal medya platformlarında provakatif paylaşımlarda bulunan kişilerle ilgili de soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar