Son 5 yıldır adı sık sık duyulan, Bilim ve teknolojide çığır açan ELON MUSK, Tüm dünya ya kendisini algısal olarak kanıtladı.Ancak insanların beyninde çelişkiler oluşmaya başladı.ELON MUSK hakkındaki düşünceler ikiye ayrıldı.İkiye ayrılan bu düşüncenin bir tarafı, ELON MUSK’un bilim ve teknolojide çığır açtığını iddia ediyor.İkiye ayrılan bu düşüncenin diğer tarafıda ELON MUSK bir balondur, Havası sönünce bitecektir diyor.Peki bizler ELON MUSK deyince zihnimizde canlanan profil nedir? Gerçekte ELON MUSK bilim ve teknolojide bir dünya devimidir, Yoksa gerçekte bir balondan ibaretmidir?

Gerçekleri konuşmak gerekirse; 2003 yılında Martin Eberhard ve Marc Tarpenning adlı iki mühendis tarafından kurulan Tesla, İnc. kısa adıyla TESLA elektirikli araç üretim şirketi, küçük bir ekiple San Carlos, California da faaliyete başladı.Fazla uzun sürmedi, 2007 yılında ortaya en büyük finansmanı sağlayan kişi çıktı.

PAYPAL’ın kurucu ekibi içinde olan , Aynı zamanda TESLA’nında şirket müdürü olan ELON MUSK, bu fırsatı mükemmel bir şekilde değerlendirip, TESLA firmasına ilk finansal desteği o sağladı.TESLA’nın yatırımcıları arasına Google kurucuları Sergey Brin ve Larry Page; eBay eski müdürü Jeff Skoll gibi önde gelen isimler katıldı.

2014 yılında almış olduğu patentleri serbest kullanıma açarak elektronik motorlarının gelişimine katkı sağladı.Kısa sürede büyüyen TESLA firması

2015 yılı Kasım ayında Türkiye’de “Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Limited Şirketi” adlı Şirketi kurdu.

ELON MUSK; çoğunluk hisse olarak bu şirketin sahibi oldu ve hala hizmet vermeye devam ediyor. Aynı zamanda spaceX, Paypal ve Solarcity firmalarındada büyük bir güce sahiptir.

Bildiğimiz gerçekler bunlar.Balon kısmına gelirsek, ELON MUSK’un balon kısmı şu, İnsanların beynine yerleştirilebilecek çip ve o çip ile insanları kontrol altına alacağı haberidir.Bizlerde bu kısmına balon diyoruz. Bu konu tamamen İnsanların bilinçaltına yerleştirilen bir balondur. Çip ile insanlar yönetileceği kısmı, üzerinde çalışılan projeler ile bire bir uyuşuyor. Ancak bunun yapımcısı Elon Musk değildir. Elon musk sadece bir kukladır, piyondur veya balondur. Asıl önemli olan genç yaşta bu servete sahip olan Elen musk’un arkasındakilerdir.Elon musk’u piyasaya sürüp kısa sürede cilalayıp gündeme oturtan, gözümüzün içine sokanlar kimlerdir ? Neuralink projesinin gerçekte sahibi kimdir veya kimlerdir ? bunları ortaya koymak gerekir. Elon musk dediğimiz gibi bir balondan ibarettir.

Makaleyi okuduysanız bir yorum ve bir eleştiri yapmaktan kaçmayacağınıza eminiz.

Bir makale yazıp bizim küçük ailemize katılabilirsiniz.

Author: galebe1453

Araştırmacı Yazar

By galebe1453

Araştırmacı Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir