Ekmeğe yeni gelen zamdan en çok etkilenen şehir Rize oldu. Güncel zammın ardından pahalılık konusunda birinci olan ilimiz Rize oldu.

Zam gerçekleşecek mi? Gerçekleşmeyecek mi? Konusu tartışılırken, Yeniden refah partisi rize merkez ilçe başkanı Seyfullah Özçelik, konuya dair facebook resmi profilinde öz eleştiri yayınladı. İktidarı eleştiren özçelik, hükümetin destek payı değil, değer vermesi gerektiğini dile getirdi.

Özçelik, yaptığı öz eleştirinin başlığını

DEVLET DESTEK DEĞİL, DEĞER VERMELİDİR diye atarken, faiz konusunada değinip, şöyle açıklamada bulundu.

“Yıllarca üretmek yerine ithal edilen tarım ürünlerin acı recetesi ekmek fiyatları olarak karşımızda.
Üreterek emeğinin karşiliğini alamayan çiftçilerimiz düşük faizli kredilerle dahada borçlanarak malesef tarım ve hayvancılığı bırakmak zorunda kalmiştir. İthal buğday, ithal enerji karşisinda yerli işgücude asgari ücret zammiyla artınca malesef pansuman tedbirleri aranmaktadır.
İktidar ve ittifak partiler üretmek yerine çiftçiye düşük faizli kredi, banka promosyonu gibi konularla meşgul olurken
fiyatlar asla düşmeyecektir.
Çözüm; Üreten çiftçinin emeğine değer vermek Vergisiz mazot , üretilen ürün miktarına göre üretim teşviği ve traktörüne dokunulmazlık vermekle olur.
Fırından önce ekmeği eken çiftçi faizle mazot alırsa , borcundan dolayı traktörüne haciz gelirse ve tarımdan vazgecirilirse ekmek fiyatları asla düşmeyecektir.”

4 Comments

  1. Tam yerinde bir eleştiri olmuş. Başkanın söylemlerine katılıyorum. Denk bütçe olmadığı sürece zamların ardı, arkası kesilmeyecektir. Denk bütçeninde oluşturulabilmesi için, yerli ve milli üretime ağırlık verilmesinin altında çizmek gerekir. Malesef Hükumetin bu yönde eksi puanı var.

  2. Yıllardır tarımı bitirme politikalarıyla girdi maliyetleriyle cebelleşen çiftçimizi yeterince destkekleyip devletimiz ciddi manada tarıma önem vermedikçe,sorunu kaynağında çözmeye yönelik adımlar atılmadıkça bu zamların ardı arkası kesilmeyeceği aşikar.
    Yeniden Refah Partisi Merkez ilçe başkanının söylediklerine harfiyen katılıyorum.
    Ülkemize Refahlı günler diliyorum👍🇹🇷

  3. Çözüm yeniden refah partisi genel başkanı Fatih Erbakanda çözüm her zamanki gibi milli görüş zihniyetinde…
    Yolunuz açık olsun inşallah başkanım

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar