Rize İl Divan toplantısı açılış konuşmasını yapan yeniden refah partisi Rize İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci; seçim tarihinin netleşmesi ile yaptığı açıklamada “Artık, seçim tarihi belli oldu. Siyasi partiler seçim çalışmalarına başladılar. Bu dönem yapılacak olan genel seçimdeki ortamda seçmen iki kutuplu bir siyasete mecbur bırakılıyor. 20 yıllık İktidar kanadı, cumhuriyet tarihinde hiçbir iktidar partisinin elde edemediği imkânlara sahip olmasına rağmen yapılan yanlışlardan kendi üzerine pay almıyor ve bu yanlışlar yapılırken sanki iktidarda değilmiş gibi bir tutum sergiliyor. 20 yıldır söz verip yapmadıkları vaatleri, sözleri her seçim öncesi olduğu gibi halkın önüne koydukları tekrarlanmış ve yerine getirilmemiş vaatler ile ve birtakım iyileştirmelerle sanki milletin yaşamış olduğu bütün sorunları hallettiklerini, milleti bütün sıkıntılardan kurtardıkları algısını yapıyorlar. Bunlar günü kurtarma politikaları, milletin derdine derman olmayacak politikadan öte bir şey değildir” dedi.

Zerdeci, “Mevcut iktidara karşı alternatif olarak gösterilen altılı masa denilen tuhaf yapının sergilemiş olduğu tavır, ne yazık ki sorunların çözümündeki acziyetlerini ve milletten ne kadar uzak olduklarını göstermektedir. Altılı masanın Cumhurbaşkanlığı adaylığında aralarındaki anlaşmazlıklar, belirsizlikler feraset sahibi olmadıklarının açık göstergesidir. Feraset sahibi olmayan bu yapı ülke yönetimine talip olmuş ve başarılı olacağı iddiasında bulunmaktadır. Altılı masanın Cumhurbaşkanı yetkisi tek bir kişi olmayacak ve 6 partinin onayı ile karar çıkabilir önerisi Anayasaya aykırı görüşleri uygulayabileceklerini dile getirmektedirler. Ortak politikalar metninde tek bir maddeyi ele alırsak ne kadar küçük işlerle ilgilendikleri gerçeğini ortaya koymak için “gençlere 5 GB internet verilecek” maddesi yeterli olacaktır herhalde. Gençlere ücretsiz internet sağlanmaktansa gençlerin en önemli sorunu olan işsizlik sorununu halletmek gençlere istihdam, iş imkânını sağlamak olmalıydı. Gençlerimizin sorunları ancak Milli Görüş partisi olan Yeniden Refah Partisi iktidarında çözüme kavuşacaktır. YenidAltılı Masada, milletin içerisinde bulunduğu maddi, manevi sıkıntılarla ilgili somut çözüm önerileri ortaya konulmamıştır. Ekonomik krizle ilgili, dış politikalarla ilgili, ahlaki ve manevi kalkınma ile ilgili herhangi bir çözüm önerileri yoktur. Ekonomik sorunlar karşısında Ortaya koyabilecekleri bir kaynak paketleri yok. Kısacası, bunlardan millete fayda gelmeyeceği aşikârdır. Bunların tek sermayesi hükümetin tüm icraatlarına doğrusuna da yanlışına da yanlış diyerek eleştirerek sadece eleştiri yapmaktır. Bu şekilde gündeme kalarak, kendilerini haklı çıkarmaya çalışarak siyasi rant elde etmekten başka politikaları olmadığı açıkça görünmektedir. Yaşanan bu sorunların yegâne sebebi Milli Görüş’ten uzak kalmak, Milli Görüş’ün ilke ve esaslarını yerine getirmemektir. Milletimizin tek çaresi, tek ümidi Milli Görüş, Yeniden Refah, Yeniden Erbakan’dır. Milli Görüş siyaseti; bütün dünyada adaleti, refahı ve barışı hâkim kılma siyasetidir. Milli Görüş siyaseti, bütün insanlık için; kul haklarını teminat altına almak ve paylaşımda adaleti sağlama siyasetidir. Milli Görüş siyaseti, makam ve rakam için değil, Allah rızası için yapılan siyasettir. Milli Görüş siyaseti, ticaret olarak değil, ibadet olarak yapılan siyasettir. Milli Görüş siyaseti, Materyalist değil” dedien Refah iktidarında gençlere istihdam oluşturmak, iş kurmak, kazanç elde etmelerini sağlamak için gereken tüm adımlar atılacaktır.


Altılı Masada, milletin içerisinde bulunduğu maddi, manevi sıkıntılarla ilgili somut çözüm önerileri ortaya konulmamıştır. Ekonomik krizle ilgili, dış politikalarla ilgili, ahlaki ve manevi kalkınma ile ilgili herhangi bir çözüm önerileri yoktur. Ekonomik sorunlar karşısında Ortaya koyabilecekleri bir kaynak paketleri yok. Kısacası, bunlardan millete fayda gelmeyeceği aşikârdır. Bunların tek sermayesi hükümetin tüm icraatlarına doğrusuna da yanlışına da yanlış diyerek eleştirerek sadece eleştiri yapmaktır. Bu şekilde gündeme kalarak, kendilerini haklı çıkarmaya çalışarak siyasi rant elde etmekten başka politikaları olmadığı açıkça görünmektedir. Yaşanan bu sorunların yegâne sebebi Milli Görüş’ten uzak kalmak, Milli Görüş’ün ilke ve esaslarını yerine getirmemektir. Milletimizin tek çaresi, tek ümidi Milli Görüş, Yeniden Refah, Yeniden Erbakan’dır. Milli Görüş siyaseti; bütün dünyada adaleti, refahı ve barışı hâkim kılma siyasetidir. Milli Görüş siyaseti, bütün insanlık için; kul haklarını teminat altına almak ve paylaşımda adaleti sağlama siyasetidir. Milli Görüş siyaseti, makam ve rakam için değil, Allah rızası için yapılan siyasettir. Milli Görüş siyaseti, ticaret olarak değil, ibadet olarak yapılan siyasettir. Milli Görüş siyaseti, Materyalist değil” dedi.

1 Comments

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar